Porady dotyczące zwiększenia cyrkulacji powietrza i wentylacji w domu

Jeśli chodzi o utrzymanie domu w czystości i organizacji, wiele osób nie poświęca temu wymaganego czasu. Powodem tego jest to, że są zajęci swoją pracą i nie są świadomi znaczenia podejmowania właściwych środków w celu utrzymania porządku w domu.

Jeśli jesteś również jednym z tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na sprzątanie, to musisz zacząć używać odpowiednich narzędzi, aby zwiększyć cyrkulację powietrza i wentylację w swoim domu. Te wskazówki pomogą Ci utrzymać dom zorganizowany i uporządkowany.

1. Utrzymuj okna i drzwi otwarte

Jest to dobrze znany fakt, że świeże powietrze jest najlepszym sposobem na utrzymanie domu w czystości i porządku. Kiedy trzymasz drzwi i okna otwarte, świeże powietrze wejdzie do domu i utrzyma twój pokój w czystości.

2. Czyść okna i drzwi

Aby utrzymać okna i drzwi w czystości, użyj odkurzacza, aby oczyścić szkło i wyczyścić uchwyty i śruby. Jeśli nie masz odkurzacza, to możesz wyczyścić okno i drzwi wkładając gąbkę do środka wiadra.

3. Wyczyść kanały wentylacyjne

Jeśli masz system centralnego ogrzewania, to regularnie czyść otwory wentylacyjne. Wyczyść odpowiednio otwory wentylacyjne, aby powietrze swobodnie krążyło i nie miałeś problemów z ogrzewaniem.

4. Spraw, by pokoje były jaśniejsze

Jeśli chcesz, aby pokoje były jaśniejsze, musisz mieć otwarte zasłony. Jeśli nie chcesz trzymać zasłon otwartych, wtedy możesz użyć sztucznego oświetlenia.

5. Otwórz okna rano i zamknij je w nocy

Aby utrzymać ciepło w domu, zaleca się utrzymywanie otwartych okien w ciągu dnia i zamykanie ich w nocy. Jeśli masz do czynienia z zimnem, wtedy możesz trzymać grzejnik na.

6. Zainstaluj klimatyzator

Jeśli masz do czynienia z ciężkim zimnem w swoim domu, musisz zainstalować klimatyzator. Dzięki temu dom będzie ciepły i nie będziesz musiał się martwić o temperaturę.

7. Otwórz okna w łazience

Możesz utrzymać łazienkę w czystości otwierając okna w łazience. Jeśli nie masz okna w łazience, a następnie można zachować wentylator na i otworzyć okno, aby umożliwić krążenie świeżego powietrza.

8. Czysta kuchnia

Aby kuchnia była czysta, możesz użyć rękawicy do czyszczenia pieca. Możesz również wyczyścić zlew i szafkę używając ścierki do naczyń.

9. Używaj dezodorantów

Aby utrzymać dom pachnący świeżością i czystością, możesz użyć dezodorantów. Możesz użyć olejków eterycznych z cynamonu i mięty pieprzowej.

10. Użyj wentylatorów

Wentylatory to świetny sposób na cyrkulację powietrza i utrzymanie domu w czystości. Możesz użyć wentylatora sufitowego, przenośnego wentylatora i stojącego wentylatora, aby utrzymać dom w czystości.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “20 Tips To Increase Air Circulation And Ventilation In Your Home”. Te wskazówki pomogą Ci